| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Bosch 302 L Frost Free Triple Door 3 Star Refrigerator (CMC33K03NI, Silver) | ₹ 35,153 |
Bosch 302 L Frost Free Triple Door 3 Star Refrigerator (CMC33K03NI) price in India starts from ₹ 35,153. The lowest price of Bosch 302 L Frost Free Triple Door 3 Star Refrigerator (CMC33K03NI) is ₹ 35,153 at Amazon on 3rd April 2026.
| Brand | Bosch |
| Model | 302 L Frost Free Triple Door 3 Star Refrigerator (CMC33K03NI) |
| Price in India | ₹35,153 |
| Model Name | CMC33K03NI |
| Door Type | Triple Door |
| Refrigerator Type | Top Mount |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | VarioInverter Compressor |
| Capacity | 302 L |
| Colours | Silver |
| Number of Doors | 3 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | No |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | Yes |
| Dimensions (mm) | 175.00 x 67.00 x 0.00 |
| Depth | 68 cm |
| Weight | 70.8 kg |
| Convertible Refrigerator | Yes |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Gasket Type | Anti Bacterial Gasket |
| Removable Gasket | Yes |
| Door Lock | Yes |
| Removable Rack | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive Warranty on the Product and 10 Years Warranty on Compressor |
Bosch 302 L Frost Free Triple Door 3 Star Refrigerator (CMC33K03NI)
₹35,153
Oppo F33, Oppo F31 Pro Launch Timeline, Price Range Revealed in New Leak
Capcom Adds Original Versions of Resident Evil 1, 2 and Resident Evil 3 Nemesis to Steam