| Product Name | Price in India |
|---|---|
| BPL 85 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (BRC F110RBPSKV, Silver & Black) | ₹ 10,800 |
| BPL 85 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (BRC F110RBPSKV, Black) | ₹ 11,290 |
BPL 85 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (BRC F110RBPSKV) price in India starts from ₹ 10,800. The lowest price of BPL 85 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (BRC F110RBPSKV) is ₹ 10,800 at Amazon on 3rd April 2026.
| Brand | BPL |
| Model | 85 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (BRC F110RBPSKV) |
| Price in India | ₹10,800 |
| Model Name | BRC F110RBPSKV |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Inverter Compressor |
| Colours | Silver & Black |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 2 Star |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | Yes |
| Dimensions (mm) | 88.50 x 52.00 x 0.00 |
| Depth | 46.5 cm |
| Weight | 20 kg |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Shelf Material | Toughened Glass |
BPL 85 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (BRC F110RBPSKV)
₹10,800
Oppo F33, Oppo F31 Pro Launch Timeline, Price Range Revealed in New Leak
Capcom Adds Original Versions of Resident Evil 1, 2 and Resident Evil 3 Nemesis to Steam