| key specs |
| Display | 32.00-inch | 24.00-inch |
| Screen Type | LED | LED |
| Smart TV | No | - |
| Resolution Standard | HD-Ready | HD-Ready |
| general |
| Brand | Koryo | Hyundai |
| Model | 32 Inch LED HD Ready TV (KLE32EXHN80) | 24 Inch LED HD Ready TV (HY2498HHZ24) |
| Model Name | KLE32EXHN80 | HY2498HHZ24 |
| Display Size | 32 inch | 24 inch |
| Screen Type | LED | LED |
| Color | Black | Black |
| 3D | No | - |
| Smart TV | No | - |
| Curve TV | No | - |
| Launch Year | 2017 | - |
| Resolution (pixels) | 1366x768 | - |
| connectivity features |
| No of HDMI Port | 2 | 1 |
| No of USB Port | 2 | 1 |
| Built In Wi-Fi | No | - |
| NFC Support | No | - |
| PC Audio In | Yes | - |
| PC D-sub | Yes | - |
| Headphone Jack | Yes | - |
| Analog Audio Input | Yes | Yes |
| Audio Out | Yes | - |
| Component In (RGB Cable) | Component Input (Y/Pb/Pr): 1 | - |
| audio features |
| Number of Speakers | 2 | - |
| Speaker Type | Full Range Speaker, Tweeter | - |
| Sound Technology | Normal | - |
| Surround Sound | No | - |
| Speaker Output RMS | 16 W | - |
| power features |
| Power Consumption | 100 W, 0.5 W (Standby) | - |