| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Portronics Dome POR-865 Wireless Bluetooth Speaker (Black) | ₹ 1,640 |
Portronics Dome POR-865 Wireless Bluetooth Speaker price in India starts from ₹ 1,640. The lowest price of Portronics Dome POR-865 Wireless Bluetooth Speaker is ₹ 1,640 at Amazon on 1st April 2026.
| Brand | Portronics |
| Model | Dome POR-865 Wireless Bluetooth Speaker |
| Price in India | ₹1,640 |
| Model Name | Dome POR-865 |
| Speaker Type | Mobile or Tablet or Laptop |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Features | Bluetooth |
| Configuration | Stereo (2 Channel) |
| Memory Card Slot | No |
| Power Source | Battery |
| Power Output | 10W |
| Frequency Response | 20Hz-200Hz |
| Impedance | 4 Ohms |
| Wall Mountable Satellite | Yes |
| Colour | Black |
| Width | 206 |
| Height | 198 |
| Depth | 54 |
| Battery | Lithium-ion Battery |
| Battery Capacity | 2000 mAh |
| Charging Time | 2 hrs |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Range | 10 meter |
| Compatible Devices | Mobile, Computer, Tablet |
Portronics Dome POR-865 Wireless Bluetooth Speaker
₹1,640
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM