Dell UltraSharp 32 vs Motorola 65 Inch LED Ultra HD (4K) TV (65SAUHDM)
Dell UltraSharp 32
vs
Motorola 65 Inch LED Ultra HD (4K) TV (65SAUHDM)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
Dell UltraSharp 32
key specs
Display
32.00-inch
65.00-inch
Screen Type
LED
LED
Resolution Standard
4K
4K
Dimensions
1445.8mm x 870.9mm x 89.4mm
OS
Android
Smart TV
Yes
general
Brand
Dell
Motorola
Model
UltraSharp 32
65 Inch LED Ultra HD (4K) TV (65SAUHDM)
Release date
February 7, 2022
Model Name
65SAUHDM
Display Size
32 inch
65 inch
Screen Type
Resolution (pixels)
3840x2160
3840x2160
Resolution Standard
Series
UltraSharp
Launch Year
2022
Power Consumption Standby (W)
90
Color
Black
3D
No
Smart TV
Yes
Curve TV
No
connectivity features
No of HDMI Port
1
No of USB Port
1
Wi-Fi Type
2.4GHz
Built In Wi-Fi
Ethernet (RJ45)
PC Audio In
PC D-sub
Headphone Jack
Digital Audio Output
Analog Audio Input
Audio Out
RF Connectivity Input
video features
Brightness
400
400 nits
Contrast Ratio
2000:1
1300:1 (Static)
Aspect Ratio
16:9
Refresh Rate (Hz)
60
View Angle
178 Degree
Digital Noise Filter
power features
Power Consumption
90
200W, 0.5W (Standby)
dimensions
Width x Height x Depth (with stand)
713.74x233.68x469.9
1445.8mm x 904mm x 274.3mm
Weight (with stand)
10.3
18.2Kg
Width x Height x Depth (without stand)
1445.8mm x 870.9mm x 89.4mm
Weight (without stand)
17.3Kg
Stand Type
Table Top, Wall-mount
smart tv features
Number of Cores
quad-core
Processor
CA53 Quad core, 1GHz
Graphic Processor
Mali450 Quad core
RAM
2.25GB
Storage Capacity
16GB
Supported App - Youtube
Supported App - Netflix
Supported App - Hotstar
Operating System Present
Operating System
Android
Screen Mirroring
App Store Type
Google App Store
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Type
Box
Sound Technology
Dolby Audio, DTS Trusurround
Surround Sound
Speaker Output RMS
30W