| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Koryo 6 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (KWM1060FL, Grey) | ₹ 16,499 |
Koryo 6 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (KWM1060FL) price in India starts from ₹ 16,499. The lowest price of Koryo 6 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (KWM1060FL) is ₹ 16,499 at Amazon on 9th May 2026.
| Brand | Koryo |
| Model | 6 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (KWM1060FL) |
| Price in India | ₹16,499 |
| Model Name | KWM1060FL |
| Type | Front Load |
| Function Type | Fully Automatic |
| Colours | White |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Washing Capacity | 6 kg |
| Maximum Spin Speed | 1000 rpm |
| Pre-wash Soak | Yes |
| Spin Only | Yes |
| Spin & Rinse | Yes |
| Fuzzy Logic | Yes |
| Power Requirement | AC 220V, 50Hz |
| Child Lock | Yes |
| Auto Restart | Yes |
| Memory Backup | Yes |
| Lint Filter | Yes |
| Shock Proof | Yes |
Koryo 6 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (KWM1060FL)
₹16,499
Largest Black Holes May Form Through Repeated Collisions, Study Suggests
Elle OTT Release Date: When and Where to Watch it Online?
Love Mocktail 3 Now Available to Stream on Zee 5: All You Need to Know About Cast, Plot, and More
Adivi Sesh and Mrunal Thakur’s Dacoit Now Streaming Online: What You Need to Know