| Product Name | Price in India |
|---|---|
| LG 310 L Frost Free Double Door 4 Star Refrigerator (GL M322RSPL, Scarlet Paradise) | ₹ 32,990 |
LG 310 L Frost Free Double Door 4 Star Refrigerator (GL M322RSPL) price in India starts from ₹ 32,990. The lowest price of LG 310 L Frost Free Double Door 4 Star Refrigerator (GL M322RSPL) is ₹ 32,990 at Amazon on 18th May 2026.
| Brand | LG |
| Model | 310 L Frost Free Double Door 4 Star Refrigerator (GL M322RSPL) |
| Price in India | ₹32,990 |
| Model Name | GL M322RSPL |
| Door Type | Double Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Smart Inverter Compressor |
| Capacity | 310 L |
| Colours | Scarlet Paradise |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 4 Star |
| Coolpad | No |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | No |
| Dimensions (mm) | 1670.00 x 585.00 x 0.00 |
| Depth | 703 mm |
| Weight | 57.00 kg |
| Temperature Control | Smart l-micom |
| Moisture Control | Yes |
| Stabilizer Required | No |
| Other Power Features | Works without Stabilizer: 100 V - 290 V LVS |
| Shelf Material | Toughened Glass Shelves |
| Door Finish | High Gloss Finish |
| Handle type | Royale |
| Door Lock | Yes |
| Water & Ice Dispenser | Yes |
| Deodorizer | Yes |
| Technology Used | Ice Beam Door Cooling Technology |
| Other Features | Superchill, Ecofriendly Refrigerant, Smart Inverter 2.0, Smart Diagnosis System, Smart Connect, LED: Top LED, Deodorizer: Catechin |
| Warranty Summary | 1 Year-Product&10 Years-Smart Inverter Compressor |
LG 310 L Frost Free Double Door 4 Star Refrigerator (GL M322RSPL)
₹32,990
YouTube’s Likeness Detection Tool Is Now Available to All Adult Creators
Vi Postpaid Users in India Can Choose New International Roaming Plans From Rs 649
Red Magic 11S Pro, Red Magic 11S Pro+ Launched With Snapdragon 8 Elite Gen 5 Leading Edition SoC: Price, Specifications