| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Zebronics Smart Wireless Portable Bluetooth Speaker (Black) | ₹ 649 |
| Zebronics Smart Wireless Portable Bluetooth Speaker (Orange) | ₹ 699 |
| Zebronics Smart Wireless Portable Bluetooth Speaker (Red) | ₹ 768 |
| Zebronics Smart Wireless Portable Bluetooth Speaker (Green) | ₹ 769 |
| Zebronics Smart Wireless Portable Bluetooth Speaker (Blue) | ₹ 798 |
Zebronics Smart Wireless Bluetooth Speaker price in India starts from ₹ 649. The lowest price of Zebronics Smart Wireless Bluetooth Speaker is ₹ 649 at Amazon on 2nd April 2026.
| Brand | Zebronics |
| Model | Smart Wireless Bluetooth Speaker |
| Price in India | ₹649 |
| Model Name | Smart |
| Speaker Type | Mobile or Tablet or Laptop |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Features | Bluetooth |
| Configuration | 2.1 (3 Channel) |
| Memory Card Slot | Yes |
| Power Source | Battery |
| Power Output | 3W |
| Frequency Response | 100Hz-20KHz |
| Impedance | 4 Ohms |
| Built-in Fm Radio | Yes |
| Outdoor Usage | Yes |
| Colour | Black |
| Battery | Lithium-ion Battery |
| Battery Capacity | 400 mAh |
| Charging Time | 1 hrs |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Range | 10 meter |
| Signal to Noise Ratio | 80 dB |
| Chassis Material | Wood Chassis |
Zebronics Smart Wireless Bluetooth Speaker
₹649
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM