Haier 32 Inch LED HD Ready Smart TV (LE32W400G) vs Haier 43 Inch 4K HDR TV (LE43K6600UGA)
Haier 32 Inch LED HD Ready Smart TV (LE32W400G)
vs
Haier 43 Inch 4K HDR TV (LE43K6600UGA)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
43.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
72.5 cm x 42.7 cm x 18.2 cm
959.8x62x556
Resolution Standard
HD-Ready
4K
OS
Android
Android Based
Smart TV
Brand
Haier
Haier
Model
32 Inch LED HD Ready Smart TV (LE32W400G)
43 Inch 4K HDR TV (LE43K6600UGA)
Model Name
LE32W400G
LE43K6600UGA
Display Size
32 inch
43 inch
Screen Type
Color
Grey
Resolution (pixels)
1366x768
3840x2160
Resolution Standard
HD-Ready
4K
Smart TV
Launch Year
2025
Power Consumption Standby (W)
0.5
Release date
February 24, 2021
Series
K-series
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
72.5 cm x 42.7 cm x 18.2 cm
959.8x62x556
Weight (without stand)
3.7 Kg
7.1
Width x Height x Depth (with stand)
72.9 cm x 47.9 cm x 26.3 cm
959.8x231.1x617.7
Weight (with stand)
4.95 kg
7.3
Stand Type
Tabletop
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
2
Built In Wi-Fi
Wi-Fi Supported
Headphone Jack
RF Connectivity Input
RF Connectivity Input (No. of Ports)
1
Composite In (Audio Video Cable)
video features
Brightness
250 lumens
View Angle
178 Degree
Digital Noise Filter
Aspect Ratio
16:09
Refresh Rate (Hz)
60
Supported Video Formats
MP3, MP4
audio features
Number of Speakers
Sound Technology
Dolby Digital, Dolby Atmos
Surround Sound
Surrounding Sound
Speaker Output RMS
16 W
Supported Audio Formats
Mp3, warp
Speaker Type
Stereo Speakers
power features
Power Consumption
0.5 W (Standby)