Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN) vs Hitachi 42 Inch LED Full HD TV (L42T05A)
Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
vs
Hitachi 42 Inch LED Full HD TV (L42T05A)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
42.00-inch
Screen Type
LED
LED
Smart TV
No
No
Resolution Standard
Full-HD
Full-HD
Dimensions
1020 mm x 645 mm x 91 mm
general
Brand
Onida
Hitachi
Model
32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
42 Inch LED Full HD TV (L42T05A)
Model Name
LEO32AFWIN
L42T05A
Display Size
32 inch
42 inch
Screen Type
Smart TV
Resolution Standard
Resolution (pixels)
1920x1080
1920x1080
connectivity features
No of USB Port
3
Wi-Fi Type
Built-in Wi-Fi
Built In Wi-Fi
Yes
Analog Audio Input
Yes
PC D-sub
1
Headphone Jack
1
video features
Contrast Ratio
3000000:1 (Dynamic)
Picture Engine
SRVe
Aspect Ratio
16:09
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
1020 mm x 645 mm x 91 mm
Weight (without stand)
17.7 kg
Width x Height x Depth (with stand)
1020 mm x 700 mm x 348 mm
Weight (with stand)
20.3 kg
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Output RMS
20 W
power features
Power Consumption
165 W, 0.5 W (Standby)