Sony 50 Inch LED Full HD TV (KLV 50W662F) vs Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
Sony 50 Inch LED Full HD TV (KLV-50W662F)
vs
Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
50.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
1130 mm x 660 mm x 68 mm
OS
Linux
Smart TV
Yes
No
Resolution Standard
Full-HD
Full-HD
general
Brand
Sony
Onida
Model
50 Inch LED Full HD TV (KLV-50W662F)
32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
Model Name
KLV-50W662F
LEO32AFWIN
Display Size
50 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
3D
No
Smart TV
Yes
Curve TV
Launch Year
2018
Resolution Standard
Resolution (pixels)
1920x1080
1920x1080
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
1130 mm x 660 mm x 68 mm
Weight (without stand)
11 kg
Width x Height x Depth (with stand)
1130 mm x 717 mm x 268 mm
Weight (with stand)
17.4 kg
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
2
Wi-Fi Type
Wi-Fi Certified 802.11b/g/n
Built-in Wi-Fi
Built In Wi-Fi
Ethernet (RJ45)
1
Headphone Jack
Audio/Headphone Outputs: 1 Side Hybrid with Headphone and Subwoofer Out
RF Connectivity Input
1 (Bottom)
Component In (RGB Cable)
1 (Rear Hybrid)
Analog Audio Input
audio features
Number of Speakers
Speaker Type
Open Baffle Speaker
Sound Technology
Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, Dolby AC - 4, DTS Digital Surround
Surround Sound
S-Force Front Surround
Speaker Output RMS
10 W
power features
Power Consumption
117 W, 0.5 W (Standby)