| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Levoit 300S Smart Air Purifier (White) | ₹ 17,999 |
Levoit 300S Smart Air Purifier price in India starts from ₹ 17,999. The lowest price of Levoit 300S Smart Air Purifier is ₹ 17,999 at Amazon on 18th May 2026.
| Brand | Levoit |
| Model | 300S Smart Air Purifier |
| Price in India | ₹17,999 |
| Model Name | 300S Smart |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA |
| Dimensions (mm) | 22.00 x 22.00 x 0.00 |
| Depth | 36 cm |
| Weight | 2.70 kg |
| Shade | White |
| Coverage Area | 500 sq ft |
| Control Type | Touch |
| Air Flow Level | 240 cu.m/hr |
| Portable | Yes |
| Power Consumption | 26 W |
| Warranty Summary | 2 Years Warranty. |
Levoit 300S Smart Air Purifier
₹17,999
YouTube’s Likeness Detection Tool Is Now Available to All Adult Creators
Vi Postpaid Users in India Can Choose New International Roaming Plans From Rs 649
Red Magic 11S Pro, Red Magic 11S Pro+ Launched With Snapdragon 8 Elite Gen 5 Leading Edition SoC: Price, Specifications