Blaupunkt 43 inch Gen Z LED 4K Smart TV (BLA43BS570) vs Intex 32 Inch LED HD Ready TV (LED 3201)
Blaupunkt 43-inch Gen-Z LED 4K Smart TV (BLA43BS570)
vs
Intex 32 Inch LED HD Ready TV (LED-3201)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
43.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
OS
Android Based
Android
Smart TV
Yes
Yes
Resolution Standard
Full-HD
HD-Ready
general
Brand
Blaupunkt
Intex
Model
43-inch Gen-Z LED 4K Smart TV (BLA43BS570)
32 Inch LED HD Ready TV (LED-3201)
Release date
September 1, 2019
Model Name
BLA43BS570
LED-3201
Display Size
43 inch
32 inch
Screen Type
3D
No
Smart TV
Curve TV
No
Series
Gen Z Smart TV
Launch Year
2019
Resolution Standard
Full-HD
HD-Ready
Resolution (pixels)
1920x1080
1366x768
Color
Black
smart tv features
Number of Cores
quad-core
Processor
1.5Ghz
Supported App - Youtube
Supported App - Netflix
Supported App - Hotstar
Operating System
Android Based
Android
connectivity features
Built In Wi-Fi
No of HDMI Port
2
No of USB Port
2
Analog Audio Input
audio features
Speaker Output RMS
30W