BPL 43 inch LED Full HD Smart TV (Stellar T43SF24A) vs Intex 32 Inch LED HD Ready TV (INT3213)
BPL 43-inch LED Full HD Smart TV (Stellar T43SF24A)
vs
Intex 32 Inch LED HD Ready TV (INT3213)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
43.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
97 cm x 8 cm
OS
Android Based
Smart TV
Yes
No
Resolution Standard
HD-Ready
general
Brand
BPL
Intex
Model
43-inch LED Full HD Smart TV (Stellar T43SF24A)
32 Inch LED HD Ready TV (INT3213)
Model Name
Stellar T43SF24A
INT3213
Display Size
43 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Black
3D
Yes
Smart TV
No
Curve TV
Launch Year
2019
Resolution (pixels)
1920x1080
1920x1080
Resolution Standard
HD-Ready
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
97 cm x 8 cm
connectivity features
No of HDMI Port
3
No of USB Port
2
Built In Wi-Fi
Ethernet (RJ45)
1
PC D-sub
Analog Audio Input
RF Connectivity Input
1
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Output RMS
20W
10 W
power features
Power Consumption
60W, 0.5W (Standby
36 W, 1 W (Standby)