BPL 43 inch LED Full HD TV (T43BF24A) vs Panasonic 32 Inch LED HD Ready TV (TH W32ES48DX)
BPL 43-inch LED Full HD TV (T43BF24A)
vs
Panasonic 32 Inch LED HD Ready TV (TH-W32ES48DX)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
43.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
97 cm x 8 cm
Smart TV
No
Yes
Resolution Standard
HD-Ready
general
Brand
BPL
Panasonic
Model
43-inch LED Full HD TV (T43BF24A)
32 Inch LED HD Ready TV (TH-W32ES48DX)
Model Name
T43BF24A
TH-W32ES48DX
Display Size
43 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Black
3D
No
Smart TV
Yes
Curve TV
Resolution (pixels)
1920x1080
1366x768
Launch Year
2017
Resolution Standard
HD-Ready
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
97 cm x 8 cm
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
2
Built In Wi-Fi
audio features
Number of Speakers
Speaker Output RMS
20 W
20 W
power features
Power Consumption
60 W, 0.5 W (Standby)
50 W, 0.5 W (Standby)