Intex 24 Inch LED Full HD TV (LED G2401) vs Haier 32 Inch LED HD Ready TV (LE32B9000)
Intex 24 Inch LED Full HD TV (LED-G2401)
vs
Haier 32 Inch LED HD Ready TV (LE32B9000)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
24.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Smart TV
No
No
Resolution Standard
Full-HD
HD-Ready
general
Brand
Intex
Haier
Model
24 Inch LED Full HD TV (LED-G2401)
32 Inch LED HD Ready TV (LE32B9000)
Model Name
LED-G2401
LE32B9000
Display Size
24 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Smart TV
Resolution Standard
Full-HD
HD-Ready
Resolution (pixels)
1366x768
1366x768
Curve TV
Launch Year
2016
connectivity features
No of HDMI Port
1
No of USB Port
1
PC Audio In
Yes
Analog Audio Input
Yes
RF Connectivity Input
Component In (RGB Cable)
Component Video Y / Pb / Pr: 1
Built In Wi-Fi
Headphone Jack
video features
Brightness
250 cd per square meter
View Angle
178/178 degree
Aspect Ratio
16:09
Refresh Rate (Hz)
60
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Output RMS
5Wx2
16 W
power features
Power Consumption
42 W
60 W, 0.5 W (Standby)