Intex 32 Inch LED HD Ready TV (3224) vs Haier 32 Inch LED HD Ready TV (LE32B9000)
Intex 32 Inch LED HD Ready TV (3224)
vs
Haier 32 Inch LED HD Ready TV (LE32B9000)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
730 x 482 x 177
Smart TV
No
No
Resolution Standard
HD-Ready
HD-Ready
general
Brand
Intex
Haier
Model
32 Inch LED HD Ready TV (3224)
32 Inch LED HD Ready TV (LE32B9000)
Model Name
3224
LE32B9000
Display Size
32 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Smart TV
Resolution Standard
Resolution (pixels)
1280x720
1366x768
Curve TV
Launch Year
2016
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
730 x 482 x 177
Width x Height x Depth (with stand)
730 x 435 x 77
Weight (with stand)
Net Weight kg: 3.51
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
1
Analog Audio Input
Yes
1
Built In Wi-Fi
Headphone Jack
RF Connectivity Input
Component In (RGB Cable)
Component Video Y / Pb / Pr: 1
video features
Brightness
300
View Angle
178 Degree
Aspect Ratio
16::9
Refresh Rate (Hz)
60
audio features
Number of Speakers
2 Speakers
2
Speaker Output RMS
10Wx2
16 W
power features
Power Consumption
60 W, 0.5 W (Standby)