Kodak 55 inch 4K LED Smart TV (55CA0909) vs Mi 43 Inch LED Full HD TV (L43M5 AI)
Kodak 55-inch 4K LED Smart TV (55CA0909)
vs
Mi 43 Inch LED Full HD TV (L43M5-AI)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
55.00-inch
43.00-inch
Screen Type
LED
LED
OS
Android
Android
Smart TV
Yes
Yes
Resolution Standard
4K
Full-HD
Dimensions
969.7 mm x 565.9 mm x 86 mm
general
Brand
Kodak
Mi
Model
55-inch 4K LED Smart TV (55CA0909)
43 Inch LED Full HD TV (L43M5-AI)
Release date
March 1, 2020
Model Name
55CA0909
L43M5-AI
Display Size
55 inch
43 inch
Screen Type
3D
No
No
Smart TV
Curve TV
Series
CA series
4A
Launch Year
2020
Resolution Standard
4K
Full-HD
Color
Black
Resolution (pixels)
1920x1080
smart tv features
Number of Cores
quad-core
quad-core
Graphic Processor
Mali 450
Mali-450 MP3
Supported App - Youtube
Supported App - Netflix
Supported App - Hotstar
Operating System Present
Android TV 9 Pie
Operating System
RAM
1.75GB
1GB
Storage Capacity
8GB
8GB
Processor
Amlogic 64-bit Quad-core
Screen Mirroring
connectivity features
No of HDMI Port
3
No of USB Port
2
Built In Wi-Fi
Wi-Fi Type
802.11a/b/g/n 2.4 GHz
Ethernet (RJ45)
1
Headphone Jack
audio features
Speaker Output RMS
30W
20 W
Number of Speakers
2
Sound Technology
DTS
Surround Sound
Supported Audio Formats
DTS
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
969.7 mm x 565.9 mm x 86 mm
Weight (without stand)
7.32 kg
Width x Height x Depth (with stand)
969.7 mm x 611.1 mm x 209.4 mm
Weight (with stand)
7.4 kg
power features
Power Consumption
75 W, 0.5 W (Standby)