Motorola 65 Inch LED Ultra HD (4K) TV (65SAUHDM) vs Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
Motorola 65 Inch LED Ultra HD (4K) TV (65SAUHDM)
vs
Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
65.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
1445.8mm x 870.9mm x 89.4mm
Resolution Standard
4K
Full-HD
OS
Android
Smart TV
Yes
No
general
Brand
Motorola
Onida
Model
65 Inch LED Ultra HD (4K) TV (65SAUHDM)
32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
Model Name
65SAUHDM
LEO32AFWIN
Display Size
65 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Resolution (pixels)
3840x2160
1920x1080
Resolution Standard
4K
Full-HD
3D
No
Smart TV
Yes
Curve TV
Launch Year
2019
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
1445.8mm x 870.9mm x 89.4mm
Weight (without stand)
17.3Kg
Width x Height x Depth (with stand)
1445.8mm x 904mm x 274.3mm
Weight (with stand)
18.2Kg
Stand Type
Table Top, Wall-mount
smart tv features
Number of Cores
quad-core
Processor
CA53 Quad core, 1GHz
Graphic Processor
Mali450 Quad core
RAM
2.25GB
Storage Capacity
16GB
Supported App - Youtube
Supported App - Netflix
Supported App - Hotstar
Operating System Present
Operating System
Android
Screen Mirroring
App Store Type
Google App Store
connectivity features
No of HDMI Port
3
No of USB Port
2
Wi-Fi Type
2.4GHz
Built-in Wi-Fi
Built In Wi-Fi
Ethernet (RJ45)
1
PC Audio In
PC D-sub
Headphone Jack
Digital Audio Output
Analog Audio Input
Audio Out
RF Connectivity Input
1
video features
Brightness
400 nits
Contrast Ratio
1300:1 (Static)
3000000:1 (Dynamic)
View Angle
178 Degree
Digital Noise Filter
Aspect Ratio
16:09
Refresh Rate (Hz)
60
Picture Engine
SRVe
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Type
Box
Sound Technology
Dolby Audio, DTS Trusurround
Surround Sound
Speaker Output RMS
30W
remote control features
Touch Remote
Smart Remote
RF Capable
Battery Type
AAA
power features
Power Consumption
200W, 0.5W (Standby)