Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN) vs Sony 43 Inch LED Full HD TV (KDL 43W800C)
Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
vs
Sony 43 Inch LED Full HD TV (KDL-43W800C)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
43.00-inch
Screen Type
LED
LED
Smart TV
No
Yes
Resolution Standard
Full-HD
Full-HD
Dimensions
962 mm x 565 mm x 59 mm
general
Brand
Onida
Sony
Model
32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
43 Inch LED Full HD TV (KDL-43W800C)
Model Name
LEO32AFWIN
KDL-43W800C
Display Size
32 inch
43 inch
Screen Type
Smart TV
No
Yes
Resolution Standard
Resolution (pixels)
1920x1080
1920x1080
Color
Black
Series
Bravia
Launch Year
2015
connectivity features
No of USB Port
3
Wi-Fi Type
Built-in Wi-Fi
Wi-Fi Direct
Built In Wi-Fi
Analog Audio Input
No of HDMI Port
4
Ethernet (RJ45)
1
Headphone Jack
1 (Side / Hybrid with Audio Output and Subwoofer Output)
Digital Audio Output
1 (Rear)
Audio Out
1 (Side / Hybrid with HP and Subwoofer Output)
RF Connectivity Input
1 (Bottom)
Component In (RGB Cable)
Component Video Inputs (Y / Pb / Pr): 1 (Bottom / Hybrid)
video features
Contrast Ratio
3000000:1 (Dynamic)
Picture Engine
SRVe
X - Reality Pro
Picture in Picture (PIP)
Picture And Picture (PAP)
View Angle
178 Degree
Aspect Ratio
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
962 mm x 565 mm x 59 mm
Weight (without stand)
10.9 kg
Width x Height x Depth (with stand)
962 mm x 602 mm x 179 mm
Weight (with stand)
11.8 kg
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Type
Bass Reflex, Full Range
Sound Technology
Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse
Surround Sound
S - Force Front Surround
Speaker Output RMS
20 W
power features
Power Consumption
82 W, 0.5 W (Standby)