Panasonic 32 Inch LED HD Ready TV (TH 32D400D) vs Intex 32 Inch LED HD Ready TV (INT3213)
Panasonic 32 Inch LED HD Ready TV (TH-32D400D)
vs
Intex 32 Inch LED HD Ready TV (INT3213)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
733 mm x 437 mm x 85 mm
Smart TV
No
No
Resolution Standard
HD-Ready
HD-Ready
general
Brand
Panasonic
Intex
Model
32 Inch LED HD Ready TV (TH-32D400D)
32 Inch LED HD Ready TV (INT3213)
Model Name
TH-32D400D
INT3213
Display Size
32 inch
32 inch
Screen Type
Smart TV
Curve TV
Resolution Standard
Resolution (pixels)
1366x768
1920x1080
Color
Black
Launch Year
2016
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
733 mm x 437 mm x 85 mm
Weight (without stand)
5.5 kg
Width x Height x Depth (with stand)
733 mm x 481 mm x 198 mm
Weight (with stand)
6 kg
connectivity features
No of HDMI Port
1
No of USB Port
1
Built In Wi-Fi
Analog Audio Input
Yes
Yes
Component In (RGB Cable)
Component Video Input Shared with Composite: RCA Phono Type x 1 (Side)
RF Connectivity Input
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Type
Full Range
Speaker Output RMS
20 W
10 W
power features
Power Consumption
58 W, 0.35 W (Standby)
36 W, 1 W (Standby)