Panasonic 32 Inch LED HD Ready TV (TH W32ES48DX) vs Lloyd 43 Inch LED Full HD TV (L43FYK)
Panasonic 32 Inch LED HD Ready TV (TH-W32ES48DX)
vs
Lloyd 43 Inch LED Full HD TV (L43FYK)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
43.00-inch
Screen Type
LED
LED
Smart TV
Yes
No
Resolution Standard
HD-Ready
Full-HD
general
Brand
Panasonic
Lloyd
Model
32 Inch LED HD Ready TV (TH-W32ES48DX)
43 Inch LED Full HD TV (L43FYK)
Model Name
TH-W32ES48DX
L43FYK
Display Size
32 inch
43 inch
Screen Type
Color
Black
Black
3D
No
Smart TV
Yes
Curve TV
Launch Year
2017
Resolution Standard
HD-Ready
Full-HD
Resolution (pixels)
1366x768
1920x1080
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
2
Built In Wi-Fi
Analog Audio Input
Component In (RGB Cable)
audio features
Number of Speakers
Speaker Output RMS
20 W
power features
Power Consumption
50 W, 0.5 W (Standby)