| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3-530 2.93 GHz or AMD Athlon II X3 460 3.4 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 560 2GB or AMD Radeon HD 5850 2GB |
| storage | 20GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3-530 2.93 GHz or AMD Athlon II X3 460 3.4 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 560 2GB or AMD Radeon HD 5850 2GB |
| storage | 20GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-750 2.67 GHz or AMD Athlon X4 740 3.2 GHz |
| memory | 12GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 760 3GB or AMD Radeon HD 7870 3GB |
| storage | 20GB |
| directx | DirectX 11 |
| os | macOS 10.13 or higher |
|---|---|
| processor | Dual Core 3.5 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | AMD Radeon HD 5850 2GB |
| storage | 21GB |
| os | macOS 10.15 or higher |
|---|---|
| processor | 3.5 GHz Quad Core |
| memory | 12GB |
| graphics | AMD Radeon HD 7870 3GB |
| storage | 21GB |
| os | Ubuntu 16.04 or higher |
|---|---|
| processor | Dual Core 3.5 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 560 2GB or AMD Radeon HD 5850 2GB |
| storage | 21GB |
| os | Ubuntu 20.04 or higher |
|---|---|
| processor | 3.5 GHz Quad Core |
| memory | 12GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 760 3GB or AMD Radeon HD 7870 3GB |
| storage | 21GB |
Desperados III
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM