| os | Windows XP or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core 2 Duo E6300 1.86 GHz or AMD Athlon 64 X2 4800+ 2.4 GHz |
| memory | 1GB |
| graphics | Nvidia GeForce 8800 GT 512MB or AMD Radeon HD 4770 512MB |
| storage | 13GB |
| directx | DirectX 9.0c |
| os | Windows XP or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core 2 Duo E6300 1.86 GHz or AMD Athlon 64 X2 4800+ 2.4 GHz |
| memory | 1GB |
| graphics | Nvidia GeForce 8800 GT 512MB or AMD Radeon HD 4770 512MB |
| storage | 13GB |
| directx | DirectX 9.0c |
| os | Windows XP or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i3-530 2.93 GHz |
| memory | 2GB |
| graphics | Nvidia GeForce 8800 GT 512MB or AMD Radeon HD 4770 512MB |
| storage | 20GB |
| directx | DirectX 9.0c |
King's Quest (2015)
Google's Android Show I/O Edition: How to Watch Livestream, What to Expect
Shift Up Says It Will Self-Publish Stellar Blade 2 to Reach Broad Audience From Day One
India’s Smartphone Market Declined by 4.1 Percent in the First Quarter Amidst Low Consumer Demand, RAM Shortage: IDC