| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-4590 3.3 GHz or AMD FX 8350 4 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 970 or AMD Radeon R9 290 |
| storage | 12GB |
| os | Windows 7 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i5-4590 3.3 GHz or AMD FX 8350 4 GHz |
| memory | 8GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 970 or AMD Radeon R9 290 |
| storage | 12GB |
| os | Windows 10 or higher |
|---|---|
| processor | Intel Core i7 or AMD Ryzen 7 |
| memory | 16GB |
| graphics | Nvidia GeForce GTX 1070 or AMD Radeon RX Vega 56 |
| storage | 12GB |
Mortal Shell
CD Projekt Red Reveals Songs of the Past, a Brand New Witcher 3 Expansion Coming to PC and Consoles in 2027
Asus ROG Zephyrus Duo (2026) GX651 India Launch Timeline Leaked; Expected Price, Specifications