BPL 32 Inch LED HD Ready TV (VIVID BPL080D51H) vs Koryo 32 Inch LED HD Ready TV (KLE32EXHN80)
BPL 32 Inch LED HD Ready TV (VIVID BPL080D51H)
vs
Koryo 32 Inch LED HD Ready TV (KLE32EXHN80)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
733 mm x 439 mm x 89 mm
Smart TV
No
No
Resolution Standard
HD-Ready
HD-Ready
general
Brand
BPL
Koryo
Model
32 Inch LED HD Ready TV (VIVID 080D51H)
32 Inch LED HD Ready TV (KLE32EXHN80)
Model Name
VIVID BPL080D51H
KLE32EXHN80
Display Size
32 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Smart TV
Curve TV
Launch Year
2016
Resolution Standard
Resolution (pixels)
1366x768
1366x768
3D
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
733 mm x 439 mm x 89 mm
Width x Height x Depth (with stand)
733 mm x 468 mm x 171 mm
81 cm x 50 cm x 14 cm
Weight (with stand)
5.57 kg
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
2
PC Audio In
1
Yes
PC D-sub
1
Yes
Headphone Jack
Component In (RGB Cable)
Component Y, Pb, Pr Input: 1
Component Input (Y/Pb/Pr): 1
Built In Wi-Fi
NFC Support
Analog Audio Input
Audio Out
RF Connectivity Input
RF Input (Terrestrial/Cable Input): 1/1 (Common Use for Terrestrial)/0
video features
Brightness
250 cd/m1/2
Contrast Ratio
250:01:00 Static
View Angle
175 degree
Aspect Ratio
16:09
Supported Video Formats
MPEG - 1 / 2 / 4, MOV, MKV, MP4, MPG, DAT, VOB, AVI
Refresh Rate (Hz)
60
Picture And Picture (PAP)
Digital Noise Filter
audio features
Number of Speakers
Speaker Output RMS
16 W
16 W
Supported Audio Formats
MP3, WMA, AAC, MP2, PCM
Speaker Type
Full Range Speaker, Tweeter
Sound Technology
Normal
Surround Sound
power features
Power Consumption
50 W, 1 W (Standby)
100 W, 0.5 W (Standby)