Haier 55 Inch LED Ultra HD (4K) Smart TV (55P7GT) vs Sony 32 Inch LED Full HD TV (KLV 32W672E)
Haier 55 Inch LED Ultra HD (4K) Smart TV (55P7GT)
vs
Sony 32 Inch LED Full HD TV (KLV-32W672E)
Highlight Differences
Dimensions
731 mm x 442 mm x 70 mm
OS
Linux
Resolution Standard
Full-HD
Model
32 Inch LED Full HD TV (KLV-32W672E)
Model Name
KLV-32W672E
Display Size
32 inch
Screen Type
LED
Color
Black
Launch Year
2017
Resolution Standard
Full-HD
Resolution (pixels)
1920x1080
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
731 mm x 442 mm x 70 mm
Weight (without stand)
6.3 kg
Width x Height x Depth (with stand)
731 mm x 490 mm x 187 mm
2
Wi-Fi Type
1
Analog Audio Input
Audio Out
1 Side Hybrid with Headphone Out, Audio Out and Subwoofer Out
RF Connectivity Input
1 (Bottom)
Component In (RGB Cable)
1 (Rear Hybrid)
audio features
Number of Speakers
3
Speaker Type
Front: Open Baffle Speaker, Sub Woofer: Bass Reflex Speaker
Sound Technology
Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, DTS Digital Surround
Speaker Output RMS
30 W
power features
Power Consumption
78 W, 0.5 W (Standby)