Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN) vs Lloyd 50 Inch LED Ultra HD (4K) TV (L50U1W0IV)
Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
vs
Lloyd 50 Inch LED Ultra HD (4K) TV (L50U1W0IV)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
50.00-inch
Screen Type
LED
LED
Smart TV
No
Yes
Resolution Standard
Full-HD
4K
Dimensions
1461 mm x 903 mm x 264 mm
general
Brand
Onida
Lloyd
Model
32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
50 Inch LED Ultra HD (4K) TV (L50U1W0IV)
Model Name
LEO32AFWIN
L50U1W0IV
Display Size
32 inch
50 inch
Screen Type
Smart TV
No
Yes
Resolution Standard
Full-HD
4K
Resolution (pixels)
1920x1080
3840x2160
Color
Silver
3D
Curve TV
Launch Year
2017
connectivity features
No of USB Port
3
Wi-Fi Type
Built-in Wi-Fi
Built In Wi-Fi
Analog Audio Input
No of HDMI Port
4
Ethernet (RJ45)
1
RF Connectivity Input
1
video features
Contrast Ratio
3000000:1 (Dynamic)
Dynamic (Static)
Picture Engine
SRVe
Brightness
350 nits
View Angle
176 Degree
Refresh Rate (Hz)
100
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
1461 mm x 903 mm x 264 mm
Weight (with stand)
Gross Weight: 16.1 kg
smart tv features
Number of Cores
dual-core
Processor
Dual Core
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Output RMS
32 W
power features
Power Consumption
238 W, 0.5 W (Standby)