Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN) vs Sony 42 Inch LCD Full HD TV (KLV W772C)
Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
vs
Sony 42 Inch LCD Full HD TV (KLV-W772C)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
42.00-inch
Screen Type
LED
LED
Smart TV
No
No
Resolution Standard
Full-HD
Full-HD
general
Brand
Onida
Sony
Model
32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
42 Inch LCD Full HD TV (KLV-W772C)
Model Name
LEO32AFWIN
KLV-W772C
Display Size
32 inch
42 inch
Screen Type
Smart TV
Resolution Standard
Resolution (pixels)
1920x1080
1920x1080
Color
Black
Series
KLV-W772
connectivity features
No of USB Port
3
Wi-Fi Type
Built-in Wi-Fi
Wi-Fi Certified 802.11b/g/n
Built In Wi-Fi
Yes
Analog Audio Input
Yes
No of HDMI Port
4
Ethernet (RJ45)
1 (Rear)
video features
Contrast Ratio
3000000:1 (Dynamic)
Picture Engine
SRVe
power features
Power Consumption
93 W