Onida 32 Inch LED HD Ready TV (LEO32BLH) vs Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
Onida 32 Inch LED HD Ready TV (LEO32BLH)
vs
Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
81.8cm x 57.4cm x 15.6cm
Smart TV
No
Resolution Standard
Full-HD
general
Brand
Onida
Onida
Model
32 Inch LED HD Ready TV (LEO32BLH)
32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
Model Name
LEO32BLH
LEO32AFWIN
Display Size
32 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Resolution (pixels)
1366x768
1920x1080
Launch Year
2015
Smart TV
No
Resolution Standard
Full-HD
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
81.8cm x 57.4cm x 15.6cm
Weight (without stand)
7.6Kg
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
1
Wi-Fi Type
Built-in Wi-Fi
Built In Wi-Fi
Yes
Analog Audio Input
Yes
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Output RMS
16W
power features
Power Consumption
65W