| key specs |
| Display | 42.00-inch | 32.00-inch |
| Screen Type | LED | LED |
| Dimensions | 963 mm x 566 mm x 69 mm | - |
| Smart TV | No | No |
| Resolution Standard | Full-HD | Full-HD |
| general |
| Brand | Panasonic | Onida |
| Model | 42 Inch LED Full HD TV (TH-42A410D) | 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN) |
| Model Name | TH-42A410D | LEO32AFWIN |
| Display Size | 42 inch | 32 inch |
| Screen Type | LED | LED |
| Color | Black | - |
| Smart TV | No | No |
| Launch Year | 2014 | - |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 | 1920x1080 |
| dimensions |
| Width x Height x Depth (without stand) | 963 mm x 566 mm x 69 mm | - |
| Weight (without stand) | 8.5 kg | - |
| Width x Height x Depth (with stand) | 963 mm x 610 mm x 247 mm | - |
| Weight (with stand) | 10 kg | - |
| connectivity features |
| No of HDMI Port | 2 | - |
| No of USB Port | 1 | 3 |
| Wi-Fi Type | - | Built-in Wi-Fi |
| Built In Wi-Fi | - | Yes |
| Analog Audio Input | - | Yes |
| audio features |
| Number of Speakers | 2 | - |
| Speaker Type | Full Range | - |
| Speaker Output RMS | 10 W x 2 W | - |
| Supported Audio Formats | TS, MP3, AAC, WMA | - |
| power features |
| Power Consumption | 92 W, 0.25 W (Standby) | - |