Samsung 32 Inch LED HD Ready Smart TV (UA32T4310AKXXL)
vs
Akai 32 Inch LED HD Ready TV (AKLT3151-80D62H)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
73.17 cm x 8.3 cm
Resolution Standard
HD-Ready
HD-Ready
OS
Tizen
Smart TV
Yes
No
general
Brand
Samsung
Akai
Model
32 Inch LED HD Ready Smart TV (UA32T4310AKXXL)
32 Inch LED HD Ready TV (AKLT3151-80D62H)
Model Name
UA32T4310AKXXL
AKLT3151-80D62H
Display Size
32 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Resolution (pixels)
1366x768
Resolution Standard
Smart TV
Yes
No
Launch Year
2020
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
73.17 cm x 8.3 cm
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
1
Wi-Fi Supported
Analog Audio Input
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Output RMS
20W
power features
Power Consumption
0.5W