Videocon 43 Inch LED TV (VML43QH0ZSA) vs Sansui 50 Inch LED Full HD TV (SNX50FH24X)
Videocon 43 Inch LED TV (VML43QH0ZSA)
vs
Sansui 50 Inch LED Full HD TV (SNX50FH24X)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
43.00-inch
50.00-inch
Screen Type
LED
LED
Smart TV
Yes
No
Resolution Standard
Full-HD
general
Brand
Videocon
Sansui
Model
43 Inch LED TV (VML43QH0ZSA)
50 Inch LED Full HD TV (SNX50FH24X)
Model Name
VML43QH0ZSA
SNX50FH24X
Display Size
43 inch
50 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Smart TV
Yes
No
Curve TV
Launch Year
2016
Resolution Standard
Full-HD
Resolution (pixels)
1920x1080
connectivity features
Analog Audio Input
No of HDMI Port
3
No of USB Port
2
Built In Wi-Fi
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Output RMS
20 W
power features
Power Consumption
125 W, 0.5 W (Standby)