| Model Name | TD1655 | SJV32HH02FA | ||
| Display Size | 16 inch | 32 inch | ||
| Screen Type | LED-IPS | LED | ||
| Resolution (pixels) | 1920x1080 | 1366x768 | ||
| Resolution Standard | Full-HD | HD-Ready | ||
| Launch Year | 2022 | 2013 | ||
| Color | - | Black | ||
| Smart TV | - | No | ||
| dimensions | ||||
| Width x Height x Depth (without stand) | 355mm x 223mm x 16mm | - | ||
| Weight (without stand) | 0.96kg | - | ||
| Stand Type | Built-in kick stand | - | ||
| connectivity features | ||||
| No of HDMI Port | 1 | 1 | ||
| No of USB Port | 2 | 1 | ||
| Wi-Fi Supported | No | - | ||
| Headphone Jack | Yes | - | ||
| audio features | ||||
| Number of Speakers | 2 | 2 | ||
| Speaker Output RMS | 1.6W | 10 W x 2 W | ||
| Supported Audio Formats | - | WMA,MP3,M4A AAC | ||
| video features | ||||
| Aspect Ratio | 16:9 | - | ||
| Refresh Rate (Hz) | 60 | - | ||
| power features | ||||
| Power Consumption | - | 60 W, 0.6 W (Standby) | ||