Worldtech 22 Inch LED Full HD TV (LED134) vs Candes 24 Inch LED HD Ready TV (24LEDTVN)
Worldtech 22 Inch LED Full HD TV (LED134)
vs
Candes 24 Inch LED HD Ready TV (24LEDTVN)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
22.00-inch
24.00-inch
Screen Type
LED
LED
Resolution Standard
Full-HD
HD-Ready
Smart TV
No
general
Brand
Worldtech
Candes
Model
22 Inch LED Full HD TV (LED134)
24 Inch LED HD Ready TV (24LEDTVN)
Model Name
LED134
24LEDTVN
Display Size
22 inch
24 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Resolution Standard
Full-HD
HD-Ready
3D
No
Smart TV
Curve TV
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Type
Dual Speaker
Speaker Output RMS
16 W
connectivity features
Analog Audio Input
Yes
Yes
No of HDMI Port
1
No of USB Port
1
Built In Wi-Fi
Headphone Jack
Digital Audio Output
RF Connectivity Input
Component In (RGB Cable)
power features
Power Consumption
25 W, 0.5 W (Standby)
remote control features
Touch Remote
RF Capable
dimensions
Width x Height x Depth (with stand)
590 mm x 369.6 mm x 154.6 mm