Haier 43 Inch 4K HDR TV (LE43K6600UGA) vs Kodak 50 inch 4K LED Smart TV (50CA7077)
Haier 43 Inch 4K HDR TV (LE43K6600UGA)
vs
Kodak 50-inch 4K LED Smart TV (50CA7077)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
43.00-inch
50.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
959.8x62x556
Resolution Standard
4K
4K
OS
Android Based
Android
Smart TV
Brand
Haier
Kodak
Model
43 Inch 4K HDR TV (LE43K6600UGA)
50-inch 4K LED Smart TV (50CA7077)
Release date
February 24, 2021
March 1, 2020
Model Name
LE43K6600UGA
50CA7077
Display Size
43 inch
50 inch
Screen Type
Resolution (pixels)
3840x2160
Resolution Standard
Smart TV
Series
K-series
CA series
Launch Year
2021
Power Consumption Standby (W)
0.5
3D
No
Curve TV
No
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
959.8x62x556
Weight (without stand)
7.1
Width x Height x Depth (with stand)
959.8x231.1x617.7
Weight (with stand)
7.3
connectivity features
No of HDMI Port
4
No of USB Port
2
Built In Wi-Fi
Wi-Fi Supported
Headphone Jack
RF Connectivity Input
RF Connectivity Input (No. of Ports)
1
Composite In (Audio Video Cable)
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Type
Stereo Speakers
Speaker Output RMS
30W