Haier 43 Inch QLED Ultra HD (4K) Smart TV (43S800QT) vs Kodak 55 inch 4K LED Smart TV (55CA0909)
Haier 43 Inch QLED Ultra HD (4K) Smart TV (43S800QT)
vs
Kodak 55-inch 4K LED Smart TV (55CA0909)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
43.00-inch
55.00-inch
Screen Type
QLED
LED
Resolution Standard
4K
4K
OS
Android
Android
Smart TV
Brand
Haier
Kodak
Model
43 Inch QLED Ultra HD (4K) Smart TV (43S800QT)
55-inch 4K LED Smart TV (55CA0909)
Model Name
43S800QT
55CA0909
Display Size
43 inch
55 inch
Screen Type
QLED
LED
Color
Grey
Resolution (pixels)
3840x2160
Resolution Standard
Smart TV
Launch Year
2024
Power Consumption Standby (W)
0.5
Release date
March 1, 2020
3D
No
Curve TV
No
Series
CA series
connectivity features
No of HDMI Port
4
No of USB Port
2
Digital Audio Output
Built In Wi-Fi
audio features
Number of Speakers
2
Surround Sound
Surrounding Sound
Speaker Output RMS
24 W
30W
Supported Audio Formats
MP3, AAC
power features
Power Consumption
0.5 W (Standby)