| Model Name | H65M80FUX | 65HSUHD |
| Display Size | 65 inch | 65 inch |
| Screen Type | LED | LED |
| Color | Grey | Black |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 | 3840x2160 |
| Resolution Standard | 4K | 4K |
| Smart TV | Yes | Yes |
| Launch Year | 2025 | 2018 |
| Power Consumption Standby (W) | 0.5 | - |
| 3D | - | No |
| Curve TV | - | No |
| dimensions |
| Width x Height x Depth (without stand) | 144.6 cm x 83.6 cm x 7.5 cm | 1460mm x 847mm x 76mm |
| Weight (without stand) | 15.9 kg | 19.6kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 144.6 cm x 87.6 cm x 29 cm | 1460mm x 916mm x 311mm |
| Weight (with stand) | 16.4 kg | 20.2kg |
| Stand Type | Tabletop | Wall Mount and Desktop Stand |
| connectivity features |
| No of HDMI Port | 4 | 3 |
| No of USB Port | 2 | 2 |
| Digital Audio Output | Yes | Yes |
| Built In Wi-Fi | - | Yes |
| Ethernet (RJ45) | - | 1 |
| NFC Support | - | No |
| PC Audio In | - | No |
| PC D-sub | - | No |
| Analog Audio Input | - | Yes |
| RF Connectivity Input | - | 1 |
| Component In (RGB Cable) | - | No |
| Composite In (Audio Video Cable) | - | No |
| video features |
| Brightness | 2740.8 Lumens | 350 nits |
| View Angle | 178 Degree | 176 Degree |
| Digital Noise Filter | Yes | Yes |
| Aspect Ratio | 16:09 | 16:09 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 | 60 |
| Supported Video Formats | MP3, MP4 | MPG, AVI, TS, MOV, MKV, DAT, MP4, VOB, RM, RMVB |
| Contrast Ratio | - | 4000:01:00 (Static) |
| Picture in Picture (PIP) | - | No |
| audio features |
| Number of Speakers | 3 | 2 |
| Sound Technology | Dolby Digital, Dolby Atmos | Dolby Digital with Surround Sound |
| Surround Sound | Surrounding Sound | Yes |
| Speaker Output RMS | 50 W | 30W |
| Supported Audio Formats | MP3, AAC | MP3, WMA, M4A, AAC, MP2, PCM, MPEG |
| Speaker Type | - | Box Speaker |
| power features |
| Power Consumption | 300.03 W, 0.5 W (Standby) | 165W, 0.5W (Standby) |