Intex 32 Inch LED HD Ready TV (LED 3201) vs Panasonic 32 Inch LED HD Ready TV (TH W32ES48DX)
Intex 32 Inch LED HD Ready TV (LED-3201)
vs
Panasonic 32 Inch LED HD Ready TV (TH-W32ES48DX)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
OS
Android
Smart TV
Yes
Yes
Resolution Standard
HD-Ready
HD-Ready
general
Brand
Intex
Panasonic
Model
32 Inch LED HD Ready TV (LED-3201)
32 Inch LED HD Ready TV (TH-W32ES48DX)
Model Name
LED-3201
TH-W32ES48DX
Display Size
32 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Smart TV
Curve TV
No
No
Launch Year
2017
Resolution Standard
Resolution (pixels)
1366x768
1366x768
3D
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
2
Built In Wi-Fi
Analog Audio Input
audio features
Speaker Type
2 Speakers
Number of Speakers
Speaker Output RMS
20 W
smart tv features
Operating System
Android
video features
Aspect Ratio
16:09
Refresh Rate (Hz)
100
power features
Power Consumption
50 W, 0.5 W (Standby)