Kodak 40FHDX7XPRO Android TV vs Intex 32 Inch LED HD Ready TV (3224)
Kodak 40FHDX7XPRO Android TV
vs
Intex 32 Inch LED HD Ready TV (3224)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
Kodak 40FHDX7XPRO Android TV
key specs
Display
40.00-inch
32.00-inch
Dimensions
920mm x 540mm x 100mm
730 x 482 x 177
OS
Android
Smart TV
Yes
No
Resolution Standard
Full-HD
HD-Ready
Screen Type
LED
general
Brand
Kodak
Intex
Model
40FHDX7XPRO Android TV
32 Inch LED HD Ready TV (3224)
Release date
August 5, 2020
Model Name
40FHDX7XPRO
3224
Display Size
40 inch
32 inch
Color
Black
Black
3D
No
Smart TV
Yes
Curve TV
Series
7XPRO
Launch Year
2020
Resolution Standard
Full-HD
HD-Ready
Resolution (pixels)
1920x1080
1280x720
Screen Type
LED
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
920mm x 540mm x 100mm
730 x 482 x 177
Width x Height x Depth (with stand)
1000mm x 620mm x 145mm