Sansui 24 Inch LED HD Ready Smart TV (JSY24NSHD) vs LG 24 Inch LED Full HD TV (24MN48)
Sansui 24 Inch LED HD Ready Smart TV (JSY24NSHD)
vs
LG 24 Inch LED Full HD TV (24MN48)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
24.00-inch
Screen Type
LED
Dimensions
556.0 x 343.1 x 53.1
Smart TV
No
Resolution Standard
Full-HD
general
Brand
LG
Model
24 Inch LED Full HD TV (24MN48)
Model Name
24MN48
Display Size
24 inch
Screen Type
LED
Color
Black
3D
No
Smart TV
Curve TV
Resolution Standard
Full-HD
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
556.0 x 343.1 x 53.1
Weight (without stand)
3.5KG
Width x Height x Depth (with stand)
556.0 x 384.3 x 140.6
Weight (with stand)
3.5KG
connectivity features
No of HDMI Port
1
No of USB Port
1
power features
Power Consumption
30W
remote control features
Touch Remote
Smart Remote
Remote Charger
audio features
Speaker Type
Internal
Speaker Output RMS
6W