| Model | 43 Inch LED Full HD TV (43LJ522T) | 32 Inch LED HD Ready TV (32LK628BPTF) |
| Model Name | 43LJ522T | 32LK628BPTF |
| Display Size | 43 inch | 32 inch |
| Screen Type | LED | LED |
| Color | Black | Black |
| 3D | No | No |
| Smart TV | No | Yes |
| Curve TV | No | No |
| Launch Year | 2017 | 2018 |
| Resolution Standard | Full-HD | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 | 1366x768 |
| dimensions |
| Width x Height x Depth (without stand) | 975.5 mm x 583 mm x 81.5 mm | 73.9 cm x 46.1 cm x 9.2 cm |
| Weight (without stand) | 8.1 kg | 5.8 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 975.5 mm x 621 mm x 208.7 mm | 73.9 cm x 47.2 cm x 16.8 cm |
| Weight (with stand) | Set Weight In Carton: 10.6 Kg, Min Depth Without Stand: 69.5 mm | 5.9 kg |
| connectivity features |
| No of HDMI Port | 2 | 3 |
| No of USB Port | 1 | 1 |
| Built In Wi-Fi | No | Yes |
| RF Connectivity Input | 1 Rear | 1 |
| Wi-Fi Type | - | WiFi Direct |
| Digital Audio Output | - | 1 |
| Analog Audio Input | - | Yes |
| audio features |
| Number of Speakers | 2 | 2 |
| Sound Technology | Dolby Digital Decoder, DTS Codec | Dolby Digital Decoder, DTS Decoder |
| Surround Sound | Virtual | DTS Virtual: X |
| Speaker Output RMS | 20 W | 35 W |
| power features |
| Power Consumption | 35 W, 0.3 W (Standby) | 0.3 W (Standby) |