Mitashi 22 Inch LED Full HD TV (MIE022V10) vs Intex 32 Inch LED HD Ready TV (3224)
Mitashi 22 Inch LED Full HD TV (MIE022V10)
vs
Intex 32 Inch LED HD Ready TV (3224)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
22.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
502 x 55.0 x 315 mm
730 x 482 x 177
Smart TV
No
No
Resolution Standard
Full-HD
HD-Ready
general
Brand
Mitashi
Intex
Model
22 Inch LED Full HD TV (MIE022V10)
32 Inch LED HD Ready TV (3224)
Model Name
MIE022V10
3224
Display Size
22 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Smart TV
Resolution Standard
Full-HD
HD-Ready
Resolution (pixels)
1280x720
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
502 x 55.0 x 315 mm
730 x 482 x 177
Width x Height x Depth (with stand)
502 x 175 x 345 mm
730 x 435 x 77
connectivity features
No of HDMI Port
1
No of USB Port
1
Analog Audio Input
Yes
Yes
video features
Brightness
200 cd/m2
300
Contrast Ratio
Aspect Ratio
16:09
View Angle
178 Degree
audio features
Number of Speakers
2
2 Speakers
Speaker Type
2 Speakers
Speaker Output RMS
10Wx2
power features
Power Consumption
36 W