Onida 32 Inch LED HD Ready Smart TV (32HAG 2) vs Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
Onida 32 Inch LED HD Ready Smart TV (32HAG-2)
vs
Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
72.8 cm x 42.51 cm x 8.7 cm
Resolution Standard
HD-Ready
Full-HD
Smart TV
Yes
No
general
Brand
Onida
Onida
Model
32 Inch LED HD Ready Smart TV (32HAG-2)
32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
Model Name
32HAG-2
LEO32AFWIN
Display Size
32 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Resolution (pixels)
1366x768
1920x1080
Resolution Standard
HD-Ready
Full-HD
Smart TV
Yes
No
Launch Year
2025
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
72.8 cm x 42.51 cm x 8.7 cm
Weight (without stand)
3.9 kg
Width x Height x Depth (with stand)
72.8 cm x 47.74 cm x 20.6 cm
connectivity features
No of HDMI Port
3
No of USB Port
2
Wi-Fi Supported
Wi-Fi Type
Built-in Wi-Fi
Built In Wi-Fi
Analog Audio Input
video features
Brightness
250
Contrast Ratio
3000:1
3000000:1 (Dynamic)
View Angle
178
Aspect Ratio
16:9
Refresh Rate (Hz)
60
Picture Engine
SRVe
audio features
Number of Speakers
2
Surround Sound
Dolby Audio
Speaker Output RMS
20
power features
Power Consumption
55 W
Other Power Features
250V