Panasonic 32 Inch LCD Full HD TV (TH L32D25) vs Intex 58 Inch LED Full HD TV (LED 5800)
Panasonic 32 Inch LCD Full HD TV (TH-L32D25)
vs
Intex 58 Inch LED Full HD TV (LED-5800)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
58.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
795 mm x 521 mm x 77 mm
Smart TV
No
No
Resolution Standard
Full-HD
Full-HD
general
Brand
Panasonic
Intex
Model
32 Inch LCD Full HD TV (TH-L32D25)
58 Inch LED Full HD TV (LED-5800)
Model Name
TH-L32D25
LED-5800
Display Size
32 inch
58 inch
Screen Type
Smart TV
Resolution Standard
Resolution (pixels)
1920x1080
1920x1080
Color
Black
Curve TV
Launch Year
2017
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
795 mm x 521 mm x 77 mm
Weight (without stand)
12 kg
Width x Height x Depth (with stand)
795 mm x 564 mm x 217 mm
Weight (with stand)
14 kg
connectivity features
No of HDMI Port
3
No of USB Port
2
Ethernet (RJ45)
1
PC D-sub
1 (Rear)
Headphone Jack
1 (Side)
Digital Audio Output
1 (Side)
Analog Audio Input
Yes
Component In (RGB Cable)
1 (Rear)
audio features
Number of Speakers
2
Surround Sound
V-Audio ProSurround
Speaker Output RMS
20 W
power features
Power Consumption
112 W, 0.3 W (Standby)