| key specs |
| Display | 32.00-inch | 32.00-inch |
| Screen Type | LED | LED |
| Dimensions | 733 mm x 437 mm x 85 mm | 73.9 cm x 46.1 cm x 9.2 cm |
| Smart TV | No | Yes |
| Resolution Standard | HD-Ready | HD-Ready |
| OS | - | WebOS |
| general |
| Brand | Panasonic | LG |
| Model | 32 Inch LED HD Ready TV (TH-32D400D) | 32 Inch LED HD Ready TV (32LK628BPTF) |
| Model Name | TH-32D400D | 32LK628BPTF |
| Display Size | 32 inch | 32 inch |
| Screen Type | LED | LED |
| Smart TV | No | Yes |
| Curve TV | No | No |
| Resolution (pixels) | 1366x768 | 1366x768 |
| Color | - | Black |
| 3D | - | No |
| Launch Year | - | 2018 |
| dimensions |
| Width x Height x Depth (without stand) | 733 mm x 437 mm x 85 mm | 73.9 cm x 46.1 cm x 9.2 cm |
| Weight (without stand) | 5.5 kg | 5.8 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 733 mm x 481 mm x 198 mm | 73.9 cm x 47.2 cm x 16.8 cm |
| Weight (with stand) | 6 kg | 5.9 kg |
| connectivity features |
| No of HDMI Port | 1 | 3 |
| No of USB Port | 1 | 1 |
| Built In Wi-Fi | No | Yes |
| Analog Audio Input | Yes | Yes |
| Wi-Fi Type | - | WiFi Direct |
| Digital Audio Output | - | 1 |
| RF Connectivity Input | - | 1 |
| audio features |
| Number of Speakers | 2 | 2 |
| Speaker Type | Full Range | - |
| Speaker Output RMS | 20 W | 35 W |
| Sound Technology | - | Dolby Digital Decoder, DTS Decoder |
| Surround Sound | - | DTS Virtual: X |
| power features |
| Power Consumption | 58 W, 0.35 W (Standby) | 0.3 W (Standby) |