Panasonic 50 Inch LED Ultra HD (4K) TV (TX-50EX700B)
vs
Panasonic 32 Inch LED HD Ready TV (TH-32C350DX)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
50.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
1115 x 647 x 40 mm
735 mm x 434.3 mm x 86.7 mm
Resolution Standard
4K
HD-Ready
Smart TV
No
general
Brand
Panasonic
Panasonic
Model
50 Inch LED Ultra HD (4K) TV (TX-50EX700B)
32 Inch LED HD Ready TV (TH-32C350DX)
Model Name
TX-50EX700B
TH-32C350DX
Display Size
50 inch
32 inch
Screen Type
Color
Silver
Black
Launch Year
2017
Resolution Standard
4K
HD-Ready
Smart TV
No
Curve TV
Resolution (pixels)
1366x768
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
1115 x 647 x 40 mm
735 mm x 434.3 mm x 86.7 mm
Weight (without stand)
16 Kg
4.4 kg
Width x Height x Depth (with stand)
1115 x 702 x 315 mm
735 mm x 465.7 mm x 165.5 mm
Weight (with stand)
17 Kg
4.5 kg
connectivity features
No of HDMI Port
3
No of USB Port
3
Headphone Jack
Yes
Digital Audio Output
Yes
Component In (RGB Cable)
RCA phono type x 1 (rear)
1
audio features
Number of Speakers
2.0Ch Speaker
2
Speaker Type
Full Range
Surround Sound
Speaker Output RMS
20W
16 W
Sound Technology
True surround sound
power features
Power Consumption
0.30 W
65 W, 0.5 W (Standby)