Samsung 32 Inch LED HD Ready TV (UA32FH4003) vs Intex 24 Inch LED Full HD TV (LED G2401)
Samsung 32 Inch LED HD Ready TV (UA32FH4003)
vs
Intex 24 Inch LED Full HD TV (LED-G2401)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
24.00-inch
Screen Type
LED
LED
Smart TV
No
No
Resolution Standard
HD-Ready
Full-HD
general
Brand
Samsung
Intex
Model
32 Inch LED HD Ready TV (UA32FH4003)
24 Inch LED Full HD TV (LED-G2401)
Model Name
UA32FH4003
LED-G2401
Display Size
32 inch
24 inch
Screen Type
3D
Smart TV
Curve TV
Launch Year
2018
Resolution Standard
HD-Ready
Full-HD
Resolution (pixels)
1366x768
1366x768
Color
Black
connectivity features
No of HDMI Port
1
No of USB Port
1
Built In Wi-Fi
Analog Audio Input
Yes
Yes
PC Audio In
RF Connectivity Input
Component In (RGB Cable)
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Type
2.0 Channel Speaker
Speaker Output RMS
10 W
5Wx2
power features
Power Consumption
48 W, 0.5 W (Standby)
42 W