Sony 24 Inch LED WXGA TV (KLV 24P412C) vs Intex 32 Inch LED HD Ready TV (INT3213)
Sony 24 Inch LED WXGA TV (KLV-24P412C)
vs
Intex 32 Inch LED HD Ready TV (INT3213)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
24.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
Approx. 558 x 341 x 65 (45) mm
Resolution Standard
HD-Ready
HD-Ready
Smart TV
No
No
general
Brand
Sony
Intex
Model
24 Inch LED WXGA TV (KLV-24P412C)
32 Inch LED HD Ready TV (INT3213)
Model Name
KLV-24P412C
INT3213
Display Size
24 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Resolution (pixels)
1366x768
1920x1080
Resolution Standard
Smart TV
Launch Year
2015
Curve TV
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
Approx. 558 x 341 x 65 (45) mm
Weight (without stand)
Approx. 4 Kg
Width x Height x Depth (with stand)
Approx. 558 x 367 x 147 mm
Weight (with stand)
Approx. 4.2 Kg
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
1
PC Audio In
Yes
Analog Audio Input
Yes
Audio Out
1 (down/Hybrid with HP)
Component In (RGB Cable)
Component Video (Y / Pb / Pr) Inputs 1 (Bottom Hybrid with Composite)
Composite In (Audio Video Cable)
1 (Bottom Hybrid with Component)
Built In Wi-Fi
RF Connectivity Input
1
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Type
Type: Open Baffle, Configuration: 2 Ch, Full range (106 x 44.5 mm) x 2
Sound Technology
Dolby Digital
Speaker Output RMS
20 W
10 W
Supported Audio Formats
WAV/MP3/WMA
power features
Power Consumption
Active: 41 Watts, (Standby): 0.32 Watts
36 W, 1 W (Standby)