Sony 32 Inch LED HD Ready TV (KLV 32W622F) vs Videocon 24 Inch LED Full HD TV (VKA24FX08MA)
Sony 32 Inch LED HD Ready TV (KLV-32W622F)
vs
Videocon 24 Inch LED Full HD TV (VKA24FX08MA)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
24.00-inch
Screen Type
LED
LED
Smart TV
Yes
Resolution Standard
HD-Ready
Full-HD
general
Brand
Sony
Videocon
Model
32 Inch LED HD Ready TV (KLV-32W622F)
24 Inch LED Full HD TV (VKA24FX08MA)
Model Name
KLV-32W622F
VKA24FX08MA
Display Size
32 inch
24 inch
Screen Type
Color
Black
Black
3D
No
Smart TV
Yes
Curve TV
No
Launch Year
2018
Resolution Standard
HD-Ready
Full-HD
Resolution (pixels)
1366x768
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
2
Built In Wi-Fi
Ethernet (RJ45)
1
Analog Audio Input
audio features
Number of Speakers
3
Speaker Output RMS
30 W
power features
Power Consumption
69 W, 0.5 W (Standby)